Згідно навчального плану підготовки бакалаврів у галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки за спеціальністю 053 Психологія навчальна практика передбачена у обсязі 180 годин (6 кредитів), з яких 90 годин (3 кредити) передбачено у 4-му семестрі, і 90 годин (3 кредити) – у 6-му семестрі.

Практика проводиться з відривом від навчання впродовж чотирьох тижнів (по 2 тижні в 4-му і 6-му семестрах) в умовах різних сучасних закладів, установ та організацій, в яких існує психологічна служба, під керівництвом методиста з психології від СумДПУ імені А.С. Макаренка (керівник від університету) і психолога базового закладу (керівник від бази практики). Навчальна психологічна практика за освітнім рівнем «Бакалавр» входить до компоненту практичної підготовки освітньо-професійної програми. Оцінювання навчальних досягнень студентів здійснюється за системою ЄКТС та національною шкалою оцінювання.

У процесі проходження навчальної психологічної практики у студентів формується інтегральна компетентність – здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері психології, що передбачають застосування основних психологічних теорій та методів та характеризуються комплексністю і невизначеністю умов, а також – загальні та спеціальні компетентності (ЗК і СК представлені у робочій програмі практики).

Мета навчальної психологічної практики полягає в ознайомленні зі специфікою роботи практичних психологів різних закладів, опануванні ідеєю психологічного супроводу особистості у навчально-виховному процесі (дошкільні, шкільні та позашкільні дитячі установи), знайомстві з деякими прийомами роботи психолога-практика у кризових станах (медичні заклади та „Телефон довіри”), набутті первинних навичок роботи з методами психологічного дослідження, обробки та інтерпретації емпіричних даних.

Звітна документація, яку студенти повинні надати на перевірку в університет керівнику практики від кафедри психології:

1. Щоденник (або індивідуальний план) проходження практики, підписаний психологом базового закладу практики.

2. Аналітичний звіт з проходження практики, підписаний психологом і керівником базового закладу практики.

3. Звіти за результатами проведеної індивідуальної або групової роботи (у довільній формі, відповідно до форм, прийнятих в установі, де проходила практика), підписані психологом базового закладу.

4. Творча робота у формі психологічного есе „Я в професії” та 5 фотокарток, зроблених на базі практики під час виконання основних видів роботи.

5. Атестацію керівника практики (психолога) від базового закладу, підписаний психологом і керівником базового закладу практики (атестаційний лист).

6. Атестація керівника практики (методиста) від кафедри психології.