Психолого-педагогічна терапія

Метою вивчення навчальної дисципліни «Психолого-педагогічна терапія» є формування у студентів уявлення про особливості психотерапевтичної допомоги особистості.

Завдання курсу полягає в ознайомленні з видами та особливостями психологічної допомоги особистості, в аналізі суті та специфіки основних напрямів психотерапії, розгляді змісту та методів аутопсихотерапії і психолого-педагогічної допомоги особистості у закладах освіти і сім’ї, розвитку умінь психолого-педагогічного консультування.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є методи лікувального впливу на психіку і через психіку – на організм і особистість  людини.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

Знати: суть поняття «психологічна допомога», особливості становлення інституту психологічної допомоги у сучасному світі, характеристику психодіагностики, психокорекції, психологічного консультування та психотерапії як видів психологічної допомоги, загальну характеристику основних напрямів психотерапії, можливості аутопсихотерапії, зміст психолого-педагогічної допомоги у закладах освіти і сім’ї.

Уміти: розуміти причини виникнення психологічних проблем у людини, з’ясовувати вид психологічної допомоги, якого потребує клієнт, володіти методами аутопсихотерапії, здійснювати психолого-педагогічне консультування.